برای دانلود pdf رال استاندارد رنگها لطفا کلیک کنید.

رال استاندارد رنگها

بازرگانی آقازاده نمایندگی رسمی کاشی پارس میداس و مدرن

بازرگانی آقازاده نمایندگی رسمی کاشی پارس میداس و مدرن : شرکت کاشی پارس که در دهه ۵۰ تأسیس گردید و یکی از شناخته‌ شده‌ ترین برندهای بروز کشور است .

کاشی پارس کیفیت، نوآوری، تجربه و خدمت به مشتری چهار قطبی هستند که همواره نقش چشمگیری در پیشگام بودن ما ایفا کرده و جایگاه ما را در بازار کاشی و سرامیک متمایز نموده‌اند. نتیجه، محصولاتی است که با پژوهش و مهارت کم‌ نظیر خلق شده و کیفیت برتر، طرح نو و قیمت رقابتی ویژگی بارز آن‌هاست. این موفقیت تابعی مستقیم از توانایی ما در درک نیاز مشتریان ‌مان است؛ مشتریانی که خدمت به آن‌ها یک باور کلیدی در مجموعه ما به‌ شمار می‌رود و همواره در تلاش جهت ارائه بهترین مشاوره فنی و طراحی به آن‌ها هستیم.

امروزه، شرکت کاشی پارس با حدود نیم ‌قرن تجربه طیف وسیعی از راه‌ حل‌های کاشی و سرامیک را در انواع سایزها، طرح‌ها، رنگ‌ها و سطوح فرا روی مشتریان خود قرار می‌دهد. این کیفیت و کمیت محصولات، ما را قادر می‌سازد تا نیازهای طراحی و الزامات کارکردی هر گونه پروژه اداری، تجاری، مسکونی و صنعتی را در سراسر ایران و سایر نقاط جهان برآورده نماییم. ما با بیش از ۱۰۰ نماینده در سراسر کشور، قادر به پاسخگویی به مشتریان خود در کوتاه‌ ترین زمان ممکن هستیم.

مأموریت کاشی پارس

مأموریت کاشی پارس خلق ارزش برای مشتریان خود از طریق خلق یک تجربه طراحی بی‌ نظیر و متفاوت است. کاشی پارس همواره در تلاش هست تا با سرمایه‌ گذاری در تکنولوژی روز دنیا و با تعهد بالا به کارکنان، مشتریان و محیط خود، محصولاتی را در کلاس جهانی خلق نموده که متمایز، نوآورانه و متناسب با توان مالی مشتریان‌ مان باشند.

چشم ‌انداز کاشی پارس

پیشگام زمان خود بودن، این چشم‌ اندازی است که انگیزه اصلی ما در همه کارهاست.

ارزش‌های کاشی پارس

نوآوری، برتری، مسئولیت اجتماعی و احترام ارزش‌ هایی کلیدی هستند که همواره آن‌ها را تمرین کرده و به آن‌ها پایبند هستیم.

شرکت کاشی پارس ارزش بی ‌شماری برای کارکنان خود قائل است. در کاشی پارس، ما دست به دست هم داده و برای نوآوری، بهبود مستمر و دستیابی به بهترین نتایج ممکن تلاش می‌کنیم.

نوآوری های کاشی پارس

سبک ‌های جدید زندگی امروزی، نیازمند محصولاتی به ‌روز و متفاوت است. نوآوری پیشران کلیدی و هدایتگر همه فعالیت‌ها در کاشی پارس به‌ شمار می‌رود. در واقع، نوآوری بخش جدایی ‌ناپذیر استراتژی و فرآیندهای اصلی ماست و نمود آن را می‌ توان در تک ‌تک محصولات ما مشاهده نمود.

تحقیق و توسعه بخش کلیدی فرآیند نوآوری است. تنها از طریق تحقیق و توسعه است که می ‌توان محصولی منحصربه‌ فرد خلق نمود. شرکت کاشی پارس همواره به تحقیق و توسعه متعهد بوده و منابع مناسبی را به آن اختصاص داده است. ما به‌ طور مداوم پژوهش نموده و محصولات خود را توسعه و بهبود می‌دهیم تا به مشتریان خود اطمینان دهیم بهترین‌ ها را برای طراحی خود انتخاب می‌کنند. این تعهد روز افزون به توسعه دانش فنی ما نیز منجر شده است، میراثی که پایه و اساس خلق محصولات منحصر به ‌فرد بیشتری را فراهم می‌کند.

کیفیت شرکت کاشی پارس

کیفیت سنگ ‌بنا و اساس هر فعالیت در شرکت کاشی پارس به‌شمار می‌رود. ما بر این باور هستیم که کیفیت محصولات ما زمینه توسعه روابط مبتنی بر اعتماد متقابل با مشتریان را فراهم ساخته و مبنایی برای رشد مداوم ما ایجاد می‌نماید.

در شرکت کاشی پارس ، برای ما، کیفیت چیزی فراتر از کارکرد متداول محصول است. برای ما کیفیت مفهومی چند بعدی است:

کیفیت محصول، کیفیت فرآیند و کیفیت خدمات. بنابراین، کیفیت هر جنبه مرتبط با محصول ماست که رضایت و خشنودی مشتریان ما را به ارمغان می‌آورد. از این ‌رو، کیفیت از لحظه مشاهده محصول توسط مشتری، تا پشتیبانی ارائه شده توسط کارکنان فروش و تجربه پس از خرید را شامل می‌شود. ما کیفیت فراتر از انتظارات و نیاز مشتریان خود را تضمین می‌نماییم.

در سال ۱۳۸۵، شرکت کاشی پارس یکی از اولین شرکت‌ها در صنعت کاشی و سرامیک بود که گواهینامه 9001 ISO را اخذ نمود.

این گواهینامه ما را در ارتقاء کیفیت محصولات و خدمات یاری می‌رساند.

آینده پایدار کاشی پارس

در شرکت کاشی پارس، ما به آینده پایدار متعهد هستیم. هدف برنامه پایداری ما، خلق ارزش یکپارچه از طریق مشارکت موثر در جامعه، اقتصاد و محیط پیرامون است.

کاشی پارس بر این باور است که کیفیت محصول، رشد اقتصادی و محافظت از محیط با هم ناسازگار نیستند. بنابراین، به ‌طور مداوم تلاش می‌کنیم کیفیت فرآیند تولید و محصولات خود را خود را ارتقا داده و محصولاتی سازگار با محیط زیست خلق نماییم. نتیجه این تلاش‌ها، تولید محصولاتی است که نه‌تنها بسیار زیبا و کارکردی هستند، بلکه کاملاً سازگار با محیطی هستند که در آن زندگی می‌کنیم.

احترام به محیط زیست ارزشی است که شرکت کاشی پارس همواره به آن متعهد بوده است. این تعهد همیشگی به پیاده‌سازی یک سیستم مدیریتی منجر شده است که به‌ طور موثر ضایعات فرآیند، پس ‌آب‌ها و تشعشعات گازی را مدیریت، بازیافت و کنترل می‌نماید.

معیارهای کیفیت محیطی نیز در تمامی فرآیند مورد بررسی قرار می‌گیرند تا مصرف انرژی، منابع طبیعی و اثرات زیست‌ محیطی را کمینه سازند.

اولین نتیجه مشهود چنین تلاش‌هایی، بدست آوردن گواهینامه 14000 ISO در سال 1392 بود، یک استاندارد بین‌المللی محیطی که استاندارد بودن فعالیت ما در کلاس جهانی را نشان می‌دهد و ما را در بهبود مستمر عملکرد زیست‌محیطی یاری می‌رساند.

طراحی نوآورانه (هوشمند)

کاشی پارس به طراحی نوآورانه و کارکردی شناخته شده است. میراث نیم‌ قرن نوآوری و اشتیاق فراوان ما را به جستجوی مداوم در جهت خلق بهترین راه‌حل‌ها سوق می‌دهد. بنابراین، محصولات ما نه‌ تنها از نظر کیفیت و کارکرد سرآمد هستند، بلکه از نظر زیبا شناختی نیز بسیار متمایز هستند. این تعهد مداوم به نوآوری و پژوهش در زمینه زیبا شناختی به سرآمدی محصولات شرکت کاشی پارس منجر شده و جایگاه رقابتی کاشی پارس را در بازار متمایز نموده است.

دستورالعمل نصب سرامیکهای پرسلان – كاشي پارس

با عنایت به پائین بودن جذب آب محصولات پرسلانی (کمتر از نیم درصد وزنی ) كاشي پارس ضروری است جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی بعد از نصب، به هنگام اجرا انواع محصولات پرسلان موارد ذیل مدنظر قرار گیرد.

  1. علیرغم کالیبره بودن کلیه تولیدات کاشی پارس که سبب هم سایز شدن سرامیک ها شده ، استفاده از صلیب پلاستیکی استاندارد با ضخامت حداقل 3 میلیمتر جهت تنظیم درز بین سرامیک ها (کف و دیوار )در كاشي پارس الزامی است.
  2. قبل از نصب كاشي پارس اجرای مناسب زیرسازی سطح مورد نظر جهت کاشی کاری اطمینان حاصل گردد.
  3. به هنگام نصب سرامیک در دیوار كاشي پارس و یا پله ، استفاده از اسکوپ الزامی است . پیشنهاد می شود جهت جلوگیری از آسیب دیدن ملات و دوغاب سیمان در اثر زنگ زدگی ، جنس گیره و کلیپس اسکوپ از انواع گالوانیزه یا استیل مرغوب باشد . جهت ایجاد شیار بر روی پشت سرامیک می توان از دستگاه مخصوص ایجاد شیار و یا سنگ فرز در كاشي پارس استفاده نمود .
  4. جهت جلوگیری از جدا شدن سرامیک پارس از ملات ( به علت جذب آب  ) و لق شدن آنها توصیه می گردد حتماً از چسب کاشی استاندارد استفاده گردد .
  5. جهت جلوگیری از ایجاد طیف رنگ در سرامیک هاي كاشي پارس حتماً به تاریخ تولید و کد طیف رنگ درج شده بر روی کارتن ها توجه شود که  کد طیف رنگ همه یکسان باشد . پیشنهاد می شود ضمن دقت و کنترل  این مورد، جهت جلوگیری از بروز مشکلات بعدی ، حتماً ابتدا سرامیک ها بصورت مرحله ای حداقل سه کارتن بصورت خشکه( بدون ملات )چیدمان شده تا در صورت مشاهده هرگونه طیف رنگ،سرامیک متفاوت تفکیک و پس از اطمینان از یکسان بودن طیف رنگ سرامیک های باقیمانده ، آنها جمع آوری و با استفاده از ملات یا چسب کاشی عملیات نصب صورت گیرد. این شرکت هیچگونه مسئولیتی در خصوص ایرادات ناشی از استفاده از سرامیک هایی با تاریخ  یا کد طیف رنگ متفاوت در یک محل که باعث ایجاد طیف  رنگ گردد ، نخواهد داشت.
  6. توجه به علامت فلش تعبیه شده در پشت سرامیک به نحوی که جهت همگی آنها به سمت بالا باشد ضروری است.
  7. پیشنهاد می شود جهت جلوگیری از لک شدن و در نتیجه تغییر رنگ بندهای بین سرامیک ها ، از پودر بندکشی نانو که به علت نداشتن جذب آب ، لک پذیر نیستند استفاده گردد .
  8. در صورت مشاهده هرگونه ایراد کیفی ، تا زمان رفع آن ایراد توسط فروشنده و یا کارشناس شرکت كاشي پارس از نصب باقیمانده سرامیک ها جداً خودداری گردد .

تعاريف سراميك و پرسلان

سه ترکیب بدنه کاشی و سرامیک با استفاده از مواد معدنی طبیعی موجود بومی و مواد جامد صنعتی به عنوان مواد اولیه در امر توليد كاشي و سراميك مورد توجه قرار گرفته و خواهد بود .

به طوري كه خصوصیات فیزیکي و شیمیایی تمام نمونه های تولید شده در شرایط محيط توليدي مشاهده شده است که از بین بردن سیلیس کریستالی ، ورود اکسیدهای خاک قلیایی به شکل مواد زائد و فازهای از پیش تسویه شده باعث پخت و پز و افزایش مقاومت در برابر آتش می شود.

نتایج جذب آب ، جمع شدگی آتش سوزی ، ضریب انبساط حرارتی ، سختی ، مقاومت خمشی و مطالعات SEM نشانگر مناسب بودن این ترکیبات برای کاربردهای کاشی دیواری و کف است. افزایش سطح ناشی از انقباض کمتر در یکی از ترکیبات آزمایشی محاسبه كه پرسلان باشد كه موفقيت در توليد تجاری قرار گرفته است .

صنعت کاشی و سرامیک بخشی پویا است که نوآوری در فن آوری و روند بازار تصویر پیچیده ای از محصولات و فرآیندها ترسیم کرده است. مواد اولیه عمیقاً در چنین تحولی دخیل بوده اند:

انعطاف پذیری چرخه های تولید فعلی ، استفاده از طیف وسیعی از خاک رس ها را امکان پذیر می کند ، که ترکیب شیمیایی و کانی شناسی ، توزیع اندازه ذرات و خصوصیات سرامیکی آنها دوباره ارزیابی شد. طرح های مرجع کلاسیک دیگر قادر به توصیف و پیش بینی درست نقش خاك رس ها در کاشیکاری نیستند.

به منظور پر کردن این شکاف ، یک طبقه بندی صنعت گرایانه از مواد اولیه خاک رس بر اساس پارامترهای شیمیایی (محتوای Fe2O3) و مواد معدنی (مقدار فیلوسیلیکات ها و کربنات ها) همراه با اندازه ذرات (کسری <2 میکرومتر و>) ارائه شده است. 63 میکرومتر) و قابلیت انعطاف پذیری (شاخص متیلن بلو و شاخص اتربرگ). در ابتداخاك رسهای سفيد و روشن را با توجه به آستانه اکسید آهن 3٪ تفکیک می کند.

خاک رس های پخت سبک با توجه به مقدار مواد معدنی گروه کائولینیت و قابلیت انعطاف پذیری در “کائولین ها” (کائولن های درجه یک ، درجه پایین و خام ، لوم های کائولینیتی) و “رسهای پلاستیکی” (رسهای توپی ، رسهای پیروفیلیتی ، بنتونیت های سفید) متمایز می شوند؛ تمایز سه کلاس رسهای توپی با افزایش انعطاف پذیری پیش بینی شده است. رسهای پخت تیره بر اساس کسر دانه درشت و مقدار کربناتها در انواع غنی از کربنات (رسهای مارنی و کربناتیک) ، لومهای قرمز و رسهای قرمز طبقه بندی می شوند.

این دومی ها با فراوانی نسبی مواد معدنی رس رس دیگر تمایز می یابند. چنین طبقه بندی برای ترسیم دستورالعملهای فرمولاسیون بدن و توضیح معیارهای دنبال شده در عمل صنعتی برای هر دسته از کاشی و سرامیک ضروری است. خصوصیات کلیدی برای طراحی دسته هایی برای کاشی های متخلخل فشرده و ( پرسلاني) ، مثل ظروف سنگی قرمز شیشه ای و نیمه شیشه ای و اجسام برافروزاننده نور مورد بحث قرار گرفته است.

هر دو طبقه بندی رس و دستورالعمل های فرمولاسیون بدنه برای ارائه ابزارهای به روز برای ارزیابی پتانسیل سرامیک و استفاده صحیح در کاشی سازی از مواد سفالی در نظر گرفته شده است ، اما آنها نمی توانند یک ویژگی فنی پرتحرک را جایگزین کنند ، به اندازه کافی شبیه سازی پردازش صنعتی را انجام دهند.

نقش و عملکرد مواد اولیه سرامیک در بدنه کاشی و سرامیک

مواد اولیه سرامیکی معمولاً بر اساس عملکردهای آنها در ساخت سرامیک و همچنین خصوصیات اساسی آنها طبقه بندی می شوند. به طور کلی مواد اولیه سرامیک را در دو گروه اساسی تقسیم می کند که مواد اولیه پرسلاني و غیر پرسلاني هستند. تقسیم جزئیات بیشتر به ترکیب مواد بستگی دارد [1].

مواد اولیه پرسلاني و سرامیکی شامل هر ماده سفالی است که وقتی با آب مخلوط شود خاصیتی به نام پرسلان را نشان می دهد. پرسلاني كردن ممکن است به عنوان خاصیتی تعریف شود که اجازه تغییر شکل خاک رس را هنگام حذف نیروی خارجی می دهد [2].

گروه بزرگی از مواد اولیه سرامیکی غیر پرسلاني شامل مواد معدنی ، سنگها و مواد شیمیایی مصنوعی است که در صورت مخلوط شدن با آب پرسلان نیست. بخشی از مواد خام سرامیکی غیر پرسلان به عنوان پرکننده عمل می کند ، در هنگام خشک شدن یا سوزاندن ، از انعطاف پذیری زیاد یا جمع شدن بدنه می کاهد. از طرف دیگر ، مواد اولیه غیر پرسلاني دیگری برای پخت ، شار شدن و ذوب شدن یا افزایش نسوز استفاده می شود [1].

مواد اولیه پرسلان شامل کائولن ، خاک رس و بنتونیت است در حالی که مواد اولیه غیر پرسلان فلدسپات ، کوارتز ، سنگ آهک ، دولومیت ، منیزیت ، فسفات کلسیم و تالک است. بدنه سرامیکی کلاسیک یا “سه محوری” از سه جز major اصلی تشکیل شده است: رس ، کوارتز که ماده ای غیر پرسلان و فلدسپات است و به عنوان فاز شیشه ای عمل می کند [3].

مواد اولیه معمولی که به طور معمول در کاشی و سرامیک استفاده می شود رس ، فلدسپات ، سنگ سفال ، ماسه سیلیس و تالک است.

به طور کلی ، مهمترین جز component بدنه کاشی و سرامیک رس است. خاک رس اصطلاحی برای سنگدانه های معدنی است که به طور طبیعی متشکل از سیلیکات آبدار آلومینا هستند. در ماده معدنی رس و درجه خلوص آن تفاوت قابل توجهی وجود دارد. خاک رس عملکردهای مختلفی مانند اتصال دهنده ، کمک تعلیق و منبع ارزان آلومینا و سیلیس را دارد.

از نظر یک زمین شناس ، کائولن از فلدسپات و روی بلورهای فلدسپات تحت تأثیر هوازدگی یا آب اسیدی تولید می شود [4].

اصطلاح هوازدگی به معنای فرسایش تمام توده های سنگی است که تمایل دارند سطح زمین را از سطح دریا به سطح دریا کاهش دهند توسط سازمان های مختلف مانند آب ، باد یا یخبندان. این یا یک فرایند مکانیکی است یا فیزیکی.

منبع شرکت کاشی پارس

Call Now Button