سرامیک پرسلان و فول بادی کف

سرامیک پرسلان و فول بادی کف : سرامیک های ساخته شده از موادی مثل کائولن در دمای بین ١٢٠٠ تا ١٤٠٠ درجه سانتیگراد در کوره که عموما پرسلان یا پرسلن نامیده می شود (  Porcelain  )  و عمدتا به دلیل خواص مرتبط با پرسلان یا پرسلن شامل نفوذ پذیری آب پایین و کشش و  قدرت قابل توجه،  سختی ، سفید، شفافیت و رزونانس و مقاومت بالا در برابر حمله شیمیایی و شوک حرارتی و سایش  انتخاب بسیار مناسب در نما و کف و سرامیک محلهای عمومی از جمله کاشی بیمارستانی سرامیک بیمارستانی و سرامیک نمای ساختمان ها و سرامیک برج ها ، سرامیک مترو ، سرامیک فرودگاه ها به دلیل غیر قابل نفوذ (حتی قبل از لعاب )

این ویژگی های ایده آل در سرامیک پرسلان و فول بادی کف را برای مناطقی که به مراتب مرطوب هستند، می توانند به راحتی رنگ بیاورند و یا بسیاری از دیوارهای مورد سوء استفاده را در حمام و آشپزخانه، براق و حتی طبقه ها دریافت کنند. از آنجا که طبیعت غیر متخلخل است، لکه ها نفوذ نمی کنند و از این رو تمیز کردن و تمیز کردن آنها آسان است. این همچنین در طیف گسترده ای از رنگ ها، اندازه ها و سبک ها قرار می گیرد تا بتوانند رویای بی نظیر طراحی خود قرار گیرند.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که بازاریابی غلط در بازار کاشی وجود دارد، و اگر واقعا پرسلن درست است که دنبال آن هستید، اطمینان حاصل کنید که محصولات انتخاب شما چنین باشند ، نکته دیگری که باید از آن مراقبت شود، مخصوصا اگر شما برخی از کاشی های خود را انجام می دهید، این است که دوباره بررسی کنید که شما نوع مناسب مثلا کاشی و سرامیک نما و کاشی بیمارستانی و سرامیک کف  را خریداری می کنید، زیرا کاشی های پرسلان یا پرسلن و سرامیک معمولی پشت قرمز  خاک قرمز نیاز به چسب های مختلف و ملات مختلف دارند.

کلس های مورد استفاده در کاشی های سرامیکی و سفال

کاشی های سرامیکی ساخته شده با خاک رس قرمز، قهوه ای و یا سفید، در حالی که کاشی های پرسلن یا پرسلان تقریبا به طور انحصاری با خاک رس سفید و تصفیه شده ساخته شده است. خاکهای مورد استفاده در پرسلن یا پرسلان تمایل کمتری به ناخالصی ها نسبت به خاکهای کاشی سرامیکی دارند و کائولن و فلدسپات بیشتری دارند. این در نهایت منجر به یک کاشی تراکم و با دوامتر می شود.

ظاهرکاشی های سفالی را می توان به صورت سنگ مرمر شبیه سازی کرد.

کاشی های سنگی بزرگ را می توان ساخته شده به نظر می رسد مانند سنگ مرمر.

کاشی های سرامیکی و پرسلن می تواند هر رنگی باشد و حتی به صورت دیگری مانند چوب یا سنگ طبیعی ظاهر می شود. با این حال، طراحی بر روی کاشی پرسلن و سرامیک پرسلان بیشتر احتمال دارد که به آسیب برساند، چون طراحی کاشی پرسلن در طول کل کاشی انجام می شود. طرح های روی کاشی های سرامیکی صرفا (( چاپ )) در بالای سطح و سپس با یک لعاب شیشه ای پوشیده شده است. این به این معنی است که یک تراشه روی یک کاشی و سرامیک بیشتر از یک تراشه در یک کاشی پرسلن قابل توجه است.

کاشی های سرامیکی مناسب مناطقی هستند که تحت تاثیر سنگین و یا سختی قرار نمی گیرند. موزاییک های هنری، دیوارها، backsplashes آشپزخانه و میزهای چوبی که فقط به آسانی مورد استفاده قرار می گیرند و یا دارای پوشش شیشه ای هستند همه مناطق هستند که می توانند از کاشی های سرامیکی استفاده کنند. کاشی های سرامیکی باید تقریبا همیشه در داخل خانه بمانند، زیرا شرایط آب و هوایی معمولی – گرم ، سرد یا باران – می تواند کاشی های سرامیکی ضعیف و کرک شود. مانند پرسلن یا پرسلان و  گرانیت، سرامیک متخلخل است، به این معنا که کاشی های سرامیکی ممکن است نشت مایع را جذب کند که می تواند باعث رنگ آمیزی شود ولی در مقابل از آنجایی که کاشی های پرسلن بسیار مقاوم و ادامه مطلب

Call Now Button